Діапазон пізнання книги значно розширюється на бібліотечних  уроках. Основні теми бібліотечних  уроків це:
«Твій друг-словник», «Як вибрати книгу для навчання і цікаву для читання», «У світі каталогів і картотек», «Енциклопедії - книги, які знають все», «Бібіотечні каталоги та картотеки джерела пошуку інформації».
В інформаційній роботі шкільна бібліотека використовує масові, групові та індивідуальні форми роботи.
Абонемент пропонує користувачам взяти книжки додому.
  
Фонд складається з різної літератури: науково-популярної, історичної, педагогічної, довідкової та художньої. Переважна більшість художньої літератури становить література за шкільною програмою. Пропонується також література для любителів детективної і пригодницької літератури, історичного роману і наукової фантастики.
Різноманітні ігри, вікторини,  свята, зустрічі з цікавими людьми – всі ці заходи є частими гостями бібліотеки.
    
Краєзнавча робота посідає важливе місце у роботі бібліотеки, адже саме з дитинства та юних літ потрібно прищеплювати почуття любові до рідної землі, її мови, пісенно – поетичної спадщини, традицій, обрядів наших пращурів. Кожна людина повинна завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, знати історію свого народу, бо хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього. Та щоб по – справжньому любити свій рідний край, його треба добре знати.\
У залі нашої бібліотеки постійно діють книжкові виставки:
„ Наш рідний край” та „І знов хвилює батьківська земля, її святі гаї, святі поля", які дають можливість систематично знайомить читачів з новими друкованими матеріалами з краєзнавства, про відомих людей краю, творами місцевих письменників і поетів.
До дня визволення  Миргородщини від німецько – фашистських загарбників була проведена історична година "Пам’ять серця, пам’ять сивини. Пам’ять тих, хто не прийшов з війни", година пам’яті "Шляхами болю й Перемоги", діяли книжкові виставки "Подвиг. Пам’ять. Життя" та "Війні немає забуття". Проведено цикл бесід:"Із книжок про війну, про бої ми читаємо".

     

 До тижня «Енергозбереження: крок за кроком» була проведена інформаційна година «Як винайшли електрику?»  для учнів 3В та 1Б класу.
Перші побутові електроприлади з`явились більше ста років тому. За цей час електрика змінила все життя людства. Дійсно, мало що в оселі робиться без електроприладів.  Прибирання квартири-пилосос; сушіння волосся-електрофен; прання білизни-пральна машина… Навіть уявити  важко, якби ми могли без них жити!
 
Поради королеви безпеки
Щоб відвести від постраждалого провід:
-відключи електрику в квартирі;
-стань на гумовий килимок, чи будь-який сухий деревяний предмет;
-сухим деревяним або пластмасовим преметом відведи провід від постраждалого\
Часто при ураженні струмом, коли потерпілий доторкнувся до неізольованого проводу, він не може розтулити пальці, зведені судомою. Якщо людина знаходиться у свідомості, треба крикнути: «Падай!» При падінні руки розімкнуться самі собою, і дія струму припинеться.

Не зайве нагадати:

- НЕ ВМИКАЙ НЕЗНАЙОМІ ЕЛЕКТРОПРИЛАДИ САМ,БЕЗ ДОРОСЛИХ. ДРОТИ, ПО ЯКИХ ІДЕ СТРУМ, ІЗОЛЬОВАНІ, АЛЕ ІЗОЛІЦІЯ МОЖЕ ЗІПСУВАТИСЯ-ВИВІЛЬНЕНА ЕЛЕКТРИКА НАРОБИТЬ ТОБІ ЛИХА;
- НЕ ВСТРОМЛЮЙ ПАЛЬЦІ АБО БУДЬ-ЯКІ ПРЕДМЕТИ В РОЗЕТКУ;
-КОРИСТУЙТЕСЯ ЛИШЕ ВИМИКАЧЕМ, ЯКИЙ ТИ ДОБРЕ ЗНАЄШ.  ЯКЩО В ГОСТЯХ ЧИ НА ДАЧІ ПОМІТИВ НЕЗНАЙОМИЙ ТОБІ ВИМИКАЧ, ЗАПИТАЙ ДОРОСЛИХ, ЯК З НИМ ПОВОДИТИСЯ.

Місячник бібліотеки

МОЯ УКРАЇНА, - КОЗАЦЬКИЙ МІЙ РІД.
МОЯ УКРАЇНА –КАЛИНОВИЙ КВІТ,
МОЯ УКРАЇНА – СИНЬ ЧИСТА ДНІПРА,
МОЯ УКРАЇНА – ГОВЕРЛА ГОРА,
МОЯ УКРАЇНА –БЕЗКРАЇ ПОЛЯ,
МОЯ УКРАЇНА – ЧАРІВНА ЗЕМЛЯ!

Україна живе в серці кожного українця: маленького хлопчика з пісочниці, романтичної білявки в блакитній сукні, і серйозного дядечка з кейсом у руці. Любити, знати історію та звичаї своєї Батьківщини-святий обов`язок усих її жителів.
В ході Всеукраїнського місячника бібліотеки з 01.11 -30.11.2016 року були проведені бібліотечні уроки, ігри, вікторини про нашу Україну для учнів 4В,3А,3Б,3В  класів на тему: «Моя Україна»
Учням 5Б проведена гра- вікторина «Я і Україна» та бібліотечний урок «Князі України».
Учні гарно відповідали на запитання про Україну її історію, традиції та національні символи України. .
Сьогодні ми все частіше звертаємося до наших витоків: рідної мови, народної гри, прислів'їв та приказок.
Тому бібліотекар разом з вчителем Сусолею І. М. провели бібліотечний урок в 3А,3Б класах на тему: «Мова моя калинова»
За допомогою казки про мову діти зрозуміли, що фея Мова важлива в нашому житті,тому,що без неї неможливе спілкування з іншими людьми.
З того часу бережуть вони слова-квіти, шанують Мову, як найбільший, найкоштовніший скарб.
 
А з учнями 5В та7Б класів проведена бесіда: «Значення української мови»
Мова –це найдорожчий скарб, який треба берегти. Та, на жаль, наша байдужість призводить до її занепаду. Забруднюють нашу мову і суржики, тобто неправильні слова.
Мова людини – це показник її вихованості, культури, розуму і мудрості. Тому маємо надію, що читачі, які взяли участь у заході вивчатимуть рідну мову так, щоб спілкуватися правильно, красиво, вишукано. Українська мова того варта!