Масовий захід до дня козацтва.

За шляхами, за дорогами,
За Дніпровськими порогами,
За лісами за високими
Наші прадіди жили.
Мали Січ козацьку сильную,
Цінували волю вільную
І Вкраїну свою рідную,
Як зіницю берегли…
Історія кожного народу має свої символи, атрибути. Козаччина – це велика сторінка в історії України.
Бібліотекар Миргородської спеціалізованої школи I-III ступенів № 5 Скрипник Тетяна Григорівна разом із учнями 7Б класу  провели «Козацькі забави».
Учні пригадали історію козаччини, волелюбний дух наших предків, їх бажання і практичні дії щодо створення власної держави.
 Батьківщина –Україна- Мати. Для кожного українця ці слова зливаються в неподільну єдність.
  
Жінка-мати, дружина завжди були символом землі, домівки.
Проводжаючи чоловіків на Січ, жінки –козачки брали на себе всі обов`язки:господарські, виховання дітей, забезпечення родини. Постійна небезпека, війни і повстання привчили українок до витривалості, самостійності, сміливості, вміння постояти за себе та дітей. А під час ворожих нападів гуртувалися, бралися за зброю. Тому були запрошені до гри, як берегині домівки й дівчатка.
У ході гри учням довелося пройти через дев’ять випробувань. Це стільки, скільки було колись порогів на Дніпрі. У давні часи ці пороги були страшною перешкодою на шляху до того, хто плив Дніпром на Січ. Уважалося, що справжнім козаком може зватися лише той, хто пройшов хоч раз у житті через пороги.   

Знайомлячись з історією та культурою козаків-характерників, були розкриті факти, які подають новий погляд на уже знайомі явища історії та культури. Власне український бойовий лицарський дух і був тим критерієм, який відродив українську бойову духовність та мистецтво і передав нинішньому поколінню українців. Були розкриті харизматичні риси українських бойових мистецтв, якими володіли козаки,  і які вони застосовували в надзичайно важких умовах, вбачаючи тісний взаємозв`язок  між мистецтвом ведення бою і духовністю, звичаями.
Проаналізовані  відомості  дали можливість  відтворити маловідомі, а то й призабуті факти бойового духу козацьких характерників.
Цей масовий захід адресований молодому поколінню українців, адже важливо зберегти таємниці козаків-характерників, передати їх молодим, розповісти правдиву історію свого народу.

Проведено огляд улюбленої літературної книги з учнями 2-Б класу. Діти підготували розповідь на тему:"Мій улюблений казковий герой".
Проведено обговорення книг з учнями 3-В класу на тему:"Видатні жінки у літературі".
Проведено обговорення літератури з учнями 3-В класу "КОБЗАР у нашому житті". Школярі підготували та розповідали улюблені вірші Т.Г. Шевченка.
Проведено бліц-турнір з учнями 7-Б класу на тему:"Життя та творчість Т.Г. Шевченка".

В рамках тижня: "Книга-твій друг" було проведено літературне лото "Сторінками книг..." серед учнів 7-а та 7-б класів,    
та інформаційна година серед учнів 2-х та 3-х  класів на тему:"Найрозумніші тварини" та "Найперші книги" Проведено бібліотечно-бібліографічний урок у 9-Б класі.